Будівля навчального корпусу — один з об’єктів майна Соколівської школи-інтернату, винесеного на приватизацію. Фото: з презентації на порталі «Прозоро.Продажі»
Його мають продати на кілька мільйонів дешевше, ніж планувалося.
У селі Соколівка Хмельницького району (колишній Ярмолинецький) розташована школа-інтернат. Точніше її майно, адже цей заклад обласна рада ліквідувала у березні минулого року. Нині ж його заплановано продати. Спершу стартова ціна приватизації майна Соколівської школи-інтернату становила понад чотири з половиною мільйони гривень, але після кількох невдалих аукціонів вона впала до майже двох. Саме стільки за цю нерухомість запропонували представники місцевого товариства з обмеженою відповідальністю «Агрофірма «Ансевіан». Про це свідчать результати аукціону, проведеного наприкінці минулого тижня на порталі «Прозоро.Продажі».
Згідно з опублікованою документацією, майновий комплекс Соколівської спеціальної загальносвітної школи-інтернату розташований на вулиці Набережній, 16, що у селі Соколівка. Нині його власником є Хмельницька обласна рада. А до завершення приватизації майно надалі перебуватиме на балансі Солобковецького навчально-реабілітаційного центру.
Загальна площа споруд школи-інтернату становить понад 3 тисячі 457 квадратних метрів. Серед них: навчальний комплекс, два спальні комплекси, їдальня, лазня, стайня, майстерня, склад, гараж… До невіддільних частин майна також належать водонапірна вежа Рожнова 1976 року, огорожа, помпа з електродвигуном і багаторічні насадження.
«Технічний стан будівель задовільний, але частина з них потребує ремонту. Вони під’єднані до таких комунікацій, як газ, електроенергія, водопостачання та водовідведення», — зазначено в інформаційному повідомлені.
Як комунальне майно здешевшало на кілька мільйонів гривень
Стартовою ціною приватизації майна Соколівської школи-інтернату спершу визначили 4 мільйони 647 тисяч 147 гривень і 10 копійок. Відповідно його могли продати значно дорожче, адже охочі придбати нерухомість мали б змагатися між собою та підвищувати ставки. Втім, цього не сталося. Перший аукціон, запланований на 3 серпня, не відбувся. Причиною стала відсутність учасників.
Тому обласна рада оголосила на 1 вересня повторний аукціон. Тоді стартову вартість школи-інтернату, згідно з процедурою малої приватизації, зменшили на половину. Таким чином вона становила 2 мільйони 323 тисячі 573 гривні й 55 копійок. Однак й це певно виявилося забагато: торги знову не відбули через відсутність охочих придбати майновий комплекс.
Лише третій аукціон, проведений 30 вересня, виявився успішним. Хоча стартова ціна досі становила понад два мільйони, учасники вже могли не збільшувати її, а навпаки — знижувати. Саме це й зробив єдиний претендент приватизувати комунальне майно. Ним стало ТОВ «Агрофірма «Ансевіан». Її представники запропонували за школу-інтернат 1 мільйон 975 тисяч 37 гривень 52. Це на понад 2 мільйони 672 тисяч 109 гривень менше за початкову ціну приватизації.
Наразі Хмельницька обласна рада поки що не підписала договору з ТОВ «Агрофірма «Ансевіан», але повідомила про такий намір.
Що відомо про «Агрофірму «Ансевіан»
За інформацією ресурсу «YouControl», ТОВ «Агрофірма «Ансевіан» зареєстроване у Соколівці. Його основним видом діяльності є вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур. Статутний капітал цього товариства становить 400 тисяч гривень. Керівником «Агрофірми «Ансевіан» вказана Марцінкевич Оксана Анатоліївна, а кінцевим бенефіціарним власником — Марцінкевич Ігор Миколайович. Останній також є власником ТОВ «Аліо», ТОВ «Форест Ім», співласником ТОВ «Іннокс» і співзасновником ТОВ «Мінерал Інвест Груп». Більшість цих компаній зареєстрована у селі Соколівка.
Оновлено. Приватизація майна Соколівської школи-інтернату була завершена 27 жовтня. Саме тоді обласна рада й «Агрофірма «Ансевіан» уклали відповідний договір.