Сотні людей на двоколісному транспорті зібралися суботнього ранку в центрі Луцька. Саме там було місце збору учасників традиційної щорічної акції «Велодень». Відчути ритм та драйв від крутіння педалей мали змогу лучани різного віку і статусу.
Одні прийшли з компанією друзів, інші – з родинами. Для любителів велосипедного руху – це чергова нагода провести час із користю. Маршрут стартував від головного корпусу Волинського національного університету, пролягаючи далі через головні проспекти і вулиці Луцька (курсом тролейбуса № 15).
Організував «Велодень» спортивний клуб «Лучеськ» за підтримки Луцької міської ради.Як розповів голова клубу Олександр Оришко, акцію у Луцьку заснували ще у 2007 році. На перший велопробіг прийшли до двадцяти людей. Нині рух значно розрісся, бо на старті можна було побачити понад тисячу велосипедистів.
Читати ще: Луцький «Велодень-2025»: понад 800 учасників об’єдналися заради спорту та підтримки ЗСУ. Фото
«Сьогоднішній «Велодень» – уже дев’ятнадцятий за ліком. Щороку лучани мають нагоду провести велопоїздку вулицями міста. В один із років до нас долучилося близько 2500 учасників, зараз – десь до 1200. Загалом акція засновувалася як день без автомобілів. Щоби показати, що велосипед є гарним, швидким і екологічним транспортом, який приносить користь для здоров’я», – поінформував Олександр Оришко.Читати ще: «Він завжди стояв до кінця»: у Луцьку на турнірі з мініфутболу вшанували воїна батальйону «Да Вінчі». Фото
Крім велопробігу, був розіграш призів серед учасників заїзду – аксесуарів і мастила для двоколісних, а ще нового велосипеда. Окремо тривав збір коштів на дрони для благодійного фонду «Ангар.Україна».Лучанин Роман Козак бере участь у велопробігах із 2014 року. Для нього це можливість підтримати форму.
«Катаюся на велосипеді для себе, але не так часто, як би того хотів. Ще з дитинства люблю цей транспорт. Коли в Луцьку відбуваються велозаїзди, то намагаюся долучатися. Загалом це корисно для організму, для фізичної форми й гарного настрою», – поділився хлопець.Читати ще: «Він точно не хотів помирати»: на забігові у Луцьку вшанували 22-річного Героя на псевдо Край. Фоторепортаж
Пан Богдан завітав із сином Ярославом. Чоловік каже: хочеться бути долученими до чогось масштабного.
«Я катаюся ще з дитинства, мав кілька велосипедів. Заради сина, якому велоспорт теж подобається, вирішив долучитися до «Велодня». Зараз трохи проїдусь і помчу на роботу. Мені подобається катання, коли вітер віє в лице, а сам роздивляюся краєвиди. Бо ж, наприклад, автомобілем не завжди заїдеш туди, куди велосипедом, і пішки не всюди дійдеш», – переконаний чоловік.Разом із донькою Богданою подолала веломаршрут пані Наталія. Жінка теж постійна учасниця велозаходів у місті.
«У нас, можна сказати, сімейна традиція долучатися до «Велодня». Тут багато людей зібралися за інтересами, і вони їздять по кілька років. Тому можна знайти нові знайомства, якщо проявити комунікабельність. Особисто я отримую від велоїзди позитивні емоції і підтримую фізичну форму», – ділиться лучанка.Перед стартом привітала учасників перша заступниця Луцького міського голови Ірина Чебелюк. Подякувала лучанам за те, що обирають екологічний транспорт.
«Міська рада щороку підтримує традиційну акцію «Велодня». Сьогодні бачимо й дітей, і дорослих, які підтримують здоровий спосіб життя. Велосипед – це екологічний транспорт, який люди полюбляють для різних занять», – відзначила Ірина Чебелюк.Учасники вшанували Героїв, виконали гімн і зодягнули велошоломи. Під супровід поліції і медиків колона рушила в напрямку вулиці Винниченка. Проїхавши проспекти Перемоги, Соборності, Молоді, Відродження і Волі, велосипедисти повернулися до місця старту.
Дмитро КЛИМЧУК
Яким був «Велодень-2026» – на світлинах Волинських Новин.Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть Повідомити
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
