
Майже 92% людей, які офіційно зареєстровані на Волині, мають укладені декларації з сімейними лікарями, терапевтами чи педіатрами. З 1 березня 2025 року пацієнти, декларації яких з сімейними лікарями не були верифіковані – тобто, не були оновлені дані, тимчасово втратять доступ до гарантованих державою безоплатних медпослуг.
Як розповіла Суспільному заступниця начальника обласного управління охорони здоров’я Людмила Рожко, 92% мешканців Волині – це понад 927 тисяч.
З її слів, незалежно від статусу верифікації укладеної декларації, пацієнт не може бути позбавлений первинної медичної допомоги, а медичні послуги в закладах охорони здоров’я, які мають договір з Національною службою здоров’я, повинні надаватися безоплатно.Понад два роки педіатром у Луцькій міській дитячій поліклініці працює Марія Дорецька. Станом на кінець лютого має 945 пацієнтів, з якими укладені декларації. 14 пацієнтів потребують уточнення даних в єдиній електронній системі. Це переважно діти, яким виповнилося 14 років.Читати ще: Що робити в разі звільнення сімейного лікаря. Пояснення Нацслужби здоров’я
«Система вже перевірила, що їм вже є 14 і вони повинні мати вже ID картку, але коли ми зв’язуємо з батьками, паспорту вони ще не отримували. Ми не знаємо, чи ми зможемо видавати з 1 березня скерування, чи не зможемо», – каже лікарка.
Лучанка Олена Косинець має двох дітей: 10-річну доньку, з якою прийшла на прийом, та 14-річного сина. Декларацію з педіатром підписала рік тому. Дані сина ще не оновлювала.У педіатричному відділенні № 2 Луцької дитячої поліклініки працює 23 педіатри, які обслуговують майже 20 тисяч дітей. Завідувачка відділення Жанна Пахарчук каже, що наразі потребують оновлення даних приблизно 500-600 декларацій.Меддиректор центру первинної медичної допомоги Віктор Пахарчук додає, що пацієнтам, в яких тимчасово виникли проблеми з верифікацією, у медичних послугах не відмовляють.
Читати ще: Медичні довідки для дошкільнят та учнів: що змінилося
«Одне, що може бути – це проблема щодо виписки по програмі «Доступні ліки» і так само скерування до вузьких спеціалістів. Додаткові обстеження: біохімічний аналіз крові, обстеження на рентгенографію, на МРТ, КТ», – каже Віктор Пахарчук.
Віктор Пахарчук рекомендує всім пацієнтам раз на рік звертатися до свого сімейного лікаря, проходити профілактичний медичний огляд і разом одночасно уточнювати всі персональні дані, які є в медичній інформаційній системі.Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть Повідомити
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу