Дружина Президента України Олена Зеленська презентувала відеоролик для інформаційної кампанії "Звісно, зможеш!" про подолання гендерної нерівності у професійній реалізації жінок та оплаті праці.
Як передає Укрінформ, про це Зеленська повідомила у Телеграмі.
За словами першої леді, жінки часто ставлять перед собою стіни самостійно, стверджуючи, що "я цього не гідна або я недопрацювала".
Проте, на думку Зеленської, "головне – це якість роботи. Тільки це об’єктивно".
Як зауважила перша леді, коли люди бачать чоловіка з дитячим візочком, одні називають його героєм, а інші дорікають, що ним крутить дружина.
Хоча батьківство, підкреслила Зеленська, це рівність, адже жінка, яка народила вперше, знає про батьківство не більше, ніж чоловік, який уперше став батьком.
"Суспільству треба нарешті це визнати. Про все це, а також про те, ким мріяла стати в дитинстві, чи стикалася з гендерними стереотипами (спойлер – так!), чому не треба боятися змінювати діяльність та професію, розповіла в ролику для інформаційної кампанії "Звісно, зможеш!", – заявила вона.
Як підкреслила Зеленська, кампанію "Звісно, зможеш!" реалізує структура ООН "Жінки" у партнерстві з Міністерством економіки України та офісом першої леді за фінансової підтримки уряду Швеції.
Мета кампанії – сприяти подоланню стереотипів, привернути увагу до проблеми гендерного розриву в оплаті праці між чоловіками і жінками, а також закликати до спільних зусиль з підтримки професійної реалізації жінок та їхнього рівного представлення в будь-якій сфері.
"Мені дуже хотілося передати кожній українській жінці саме те, що винесено в заголовок кампанії: так, звісно, зможеш! Все, що захочеш! Вір у себе та не бійся!", – наголосила Зеленська.
Як повідомлялося, у вересні 2024 року в Україні стартувала національна інформаційна кампанія "Звісно, зможеш!".
15 вересня 2023 року уряд ухвалив Національну стратегію подолання гендерного розриву в оплаті праці на період до 2030 року та затвердив операційний план заходів на 2023-2025 роки з метою досягти скорочення гендерного розриву в оплаті праці з 18,6% до 13,6%.