У п’ятницю, 25 жовтня, у Луцькому НТУ представили план створення комунальної установи «ХАБ ВЕТЕРАН». Проєкт спрямований на облаштування системної структури приміщень, де будуть надаватися послуги для ветеранів, членів їх сімей, родин зниклих безвісти, загиблих, осіб, які постраждали від війни, а також громадських організацій, що працюють у сфері ветеранських справ. До обговорення щодо облаштування установи долучилися ветерани війни, військовослужбовці, представники міської ради та інших структурних підрозділів.
Основна мета проєкту – забезпечити ветеранів необхідними ресурсами для реабілітації, соціальної адаптації та професійного розвитку.Нагадаємо, наприкінці липня депутати Луцькради проголосували за створення комунальної установи «ХАБ ВЕТЕРАН» у Луцьку та затвердження її Статуту.
Облаштувати великий ветеранський хаб планують на вулиці Сергія Климчука (колишня вулиця Бенделіані, – ред.). Він буде розташований у приміщенні площею 1000 кв. м.
Луцький міський голова Ігор Поліщук наголосив, що створення хабу – це вимога часу, адже необхідно облаштовувати все більше просторів, де ветерани війни зможуть комплексно отримувати різноманітні послуги. Він закликав усіх присутніх долучитися до дискусії щодо вдосконалення проєкту та коротко охарактеризував принцип дії хабу.«Ми передбачаємо, що ветеран, який сюди прийде, зможе отримати консультацію з приводу соціальних послуг, психологічну допомогу, як індивідуальну, так і групову, отримати консультацію з приводу працевлаштування, звичайно, в нас буде такий «open space» простір для того, щоб ветерани могли збиратися, проводити зустрічі, зібрання, майстеркласи, буде дозвілля, спорт, дитяча кімната, у випадку, якщо ветеран прийде з дітьми і багато-багато іншого», – розповів задум проєкту міський голова Луцька.
Керівник великого ветеранського хабу – радник Луцького міського голови з питань роботи з ветеранами Тарас Сасовський зазначив, що завдяки цьому проєкту, ми даємо можливість нашим співгромадянам жити далі.«Ми просто повинні підтримати своїх співгромадян і дати їм можливість жити далі. І щоб в нас не було повторення того, що було по поверненню хлопців з Афганістану, коли пройшлася ціла хвиля кримінальних справ, а чому це було, тому що хлопці поверталися в нікуди, і вони просто продовжували робити те, що вони вміють. Ми повинні дати альтернативу, щоб він/вона не хотів вбивати, а хотів тут щось робити, забезпечувати себе, свою сім’ю і бути корисним в своїй громаді», – звернувся до учасників заходу Тарас Сасовський.
Представник будівельної компанії ТОВ «Шинака-Україна» представив план будівлі, яку облаштують під ветеранський хаб.«Сама будівля – це колишня радянська школа, збудована у 1987 році, двоповерхова, складної конфігурації, зараз її використовують п’ять організацій, там є амбулаторія загальної практики сімейної медицини, швидка допомога, трудовий архів, департамент соцполітики і поліцейська станція. І коли потрібно було ті приміщення, які не використовуються, об’єднати, виникли певні складнощі, так як спільними була лише одна сходова територія. Нам довелося добудувати приміщення, змінити частину трудового архіву, яка нам потрібна була для того, щоб пов’язувати ці об’ємні простори», – розповів про складнощі будування представник компанії.
На першому поверсі хабу буде розміщуватися конференц-зал, адміністративне приміщення, ЦНАП, кафетерій та дитяча кімната. На другому облаштують тренажерний зал, а також приміщення для юристів, психологів та інших фахівців. На вулиці побудують парковку, дитячий і спортивний майданчики та відкритий простір для проведення дозвілля на вулиці. Усе будівництво буде здійснюватися з урахуванням пристосованостей для осіб, які переміщаються на кріслах колісних.
Дизайнерка «ХАБ ВЕТЕРАН» показала, який вигляд матимуть кімнати з середини.Опісля презентації розпочалась дискусія щодо вдосконалення проєкту.
Директор департаменту молоді та спорту Луцької міської ради Володимир Захожий підняв питання щодо пристосованості будівлі для людей з порушеннями слуху та зору. В свою чергу, організатори проєкту відповіли, що у план побудови входить вкладання тактильної плитки та нанесення тактильних позначок на поручнях.Мер міста додав, що обов’язковим буде і встановлення табличок зі шрифтом брайля перед кожним кабінетом.
Також прозвучало питання щодо створення простору, де ветерани зможуть адаптовуватися до умов, де не облаштована доступність для осіб з інвалідністю. Така зона також передбачається. Окрім того, мер зазначив, що потрібно навчати ветеранів і побутовим речам, для цього можна створити імпровізовану квартиру.При вході до хабу також буде розташована інтерактивна панель, на якій можна знайти шлях до потрібного кабінету.
Насамкінець, учасники дискутували щодо наявності рецепції, сусідства кабінету психолога, назви хабу англійською, наявності супроводжуючих, зони зустрічі гостей та інші питання.
По завершенню опрацювання проєкту, його остаточний варіант буде розміщено на сайті Луцької міської ради.
Христина КРОТ Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть Повідомити
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу