Вийшов із СІЗО, проте ненадовго. Йдеться про колишнього начальника обласного ТЦК Сергія Луцюка. Влітку минулого року його затримали через побиття підлеглого. Упродовж року він знаходився у СІЗО. Втім, 1 серпня цього року вніс заставу у розмірі майже пів мільйона гривень і вийшов із СІЗО додому під цілодобовий домашній арешт. Щоправда на волі був він не довго. Чому – дивіться далі у сюжеті.
Заплатив заставу Луцюк, вніс внесок на ЗСУ, на наступний день звернувся до лікарів. Це була субота, 3 серпня. В 6 годин вечора, в суботу, центральна міська лікарня спецназ, маски-шоу, забирають Луцюка з-під крапельниць, виводять, ведуть в тюрму. Оголошують підозру, – розповідає МИКОЛА ЛИСИЙ, адвокат Сергія Луцюка.
Сергій Луцюк – ексначальний обласного ТЦК. Наприкінці липня минулого року йому оголосили підозру через побиття підлеглого. Тоді ж його і затримали без права внесення застави. Неодноразово Сергій Луцюк просив апеляційний суд пом`якшити йому запобіжний захід і призначити цілодобовий домашній арешт. 1 серпня цього року ексвоєнкома таки випустили із СІЗО додому. Він вніс заставу у розмірі майже пів мільйона гривень. Щоправда, побути на волі йому вдалося недовго.
Працівники ДБР під процесуальним керівництвом Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони західного регіону повідомили вже четверту підозру колишньому керівнику Рівненського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Цього разу він підозрюється у перешкоджанні законній діяльності Збройних сил України (ст. 114-1 КК України). Зокрема, йдеться про умисне сприяння громадянам в ухиленні від мобілізації та військової служби в умовах воєнного стану, – коментує КАТЕРИНА ГЕРАСІМУК, прессекретарка Теруправління ДБР у Хмельницькому.
Тож 3 серпня Сергія Луцюка знову затримали, а уже 5 серпня Рівненський міський суд обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права внесення застави.
Крайній випадок може бути для затримання. Тільки за наявності підстав, що кудись може зникнути. Куди зникнути? 1 година, він вийшов з тюрми, пішов на службу в ОК Захід і запитав де мені проходити службу, як далі бути, я хочу далі продовжувати службу. Ніхто ж на це не дивиться. Його треба запакувати в тюрму, його знов запакували в тюрму, – каже МИКОЛА ЛИСИЙ.
Адвокати Сергія Луцюка вважають, що знову затримувати підзахисного жодних підстав не було. Тому вкотре просять апеляційний суд відпустити ексвоєнкома з СІЗО під цілодобовий домашній арешт.
Мій підзахисний більше року перебуває під вартою і якщо взяти до уваги, що останні допити свідків зроблені 4,3 серпня, за цей весь період він не порушував своїх процесуальних обов`язків і інформації про те, що підозра є обгрунтованою немає, частина ризиків не лише зменшилася, а й відпала, – каже ІННА ХІМІН, адвокатка Сергія Луцюка.
Сам колишній начальник обласного ТЦК наголошує на тому, що хоче бути корисним збройним силам України. І для цього його необхідно відпустити із СІЗО.
Хочу відзначити, що готовий виконувати всі обов`язки, які на мене покладаються. Мій син знаходиться зараз на важкому напрямку і я готовий також служити в бойовій частині про, що я доповідав завжди, а не марно проводити час, – каже ?СЕРГІЙ ЛУЦЮК, підозрюваний.
Однак, прокурор не вважає за потрібне змінювати нещодавно обраний запобіжний захід Сергію Луцюку.
Ваша честь, я вважаю апеляційні скарги необгрунтованими і прошу в них відмовити. Спираючись лише на один доказ на витяг з протоколу огляду телефону можна зробити висновок, що підозра обгрунтована, – повідомив ?ВІТАЛІЙ РУРАК, прокурор.
Для надання колегії суддів завірених документів та інших доказів у кримінальному провадженні прокурор попросив суд відкласти справу на 10 годину 27 вересня. Судді ж, у свою чергу, його клопотання підтримали.