12 вересня відбулося засідання 60 позачергової сесії Білоцерківської міської ради, яке провів секретар міської ради Володимир Вовкотруб. На порядок денний сесії було винесено понад 100 важливих питань щодо життєдіяльності нашої громади.
Присвоєно звання «Почесний громадянин громади»
Це почесне звання присвоюється особистостям, які зробили вагомий внесок у розвиток Білоцерківської міської територіальної громади та в знак великої поваги і визнання їхньої професійної та громадської діяльності, боротьби за незалежність та суверенітет України.
Тож звання «Почесний громадянин Білоцерківської міської територіальної громади» на сесії було присвоєно:
– Толоку Ігорю Вікторовичу – генерал-майору Збройних сил України; командиру тактичної групи «СІЧ», кандидату педагогічних наук, має почесне звання «Заслужений працівник освіти України».
Звання «Почесний громадянин Білоцерківської міської територіальної громади» Ігорю Вікторовичу присвоєно за сумлінне та бездоганне служіння Українському народові, безпосередню організацію заходів у ВВНЗ (ВНП ЗВО), пов’язаних із проведенням діяльності забезпечення потреб ЗСУ в умовах особливого періоду в ході мобілізації та ведення активних бойових дій та за безпосередню організацію заходів оборони Білоцерківського району.
– Смутку Борису Михайловичу – директору Ліцею «Перша Білоцерківська гімназія».
Борис Михайлович шість разів обирався громадою депутатом Білоцерківської міської ради. Очолював депутатські комісії із соціальних та чорнобильських питань, два скликання – з питань дотримання законності. У нинішньому складі є головою комісії з питань освіти, науки, культури, мови, прав національних меншин, міжнародного співробітництва, інформаційної політики, молоді, спорту, соціального захисту, охорони здоров’я, материнства та дитинства.
Борис Смуток 30 років очолює Ліцей «Перша Білоцерківська гімназія», за кілька років після призначення директором він вивів заклад у флагмани не лише в місті, а й на Київщині та в Україні. Багато років поспіль ліцей – серед найкращих закладів освіти за результатами в області з кількістю призових місць у предметних олімпіадах, Малій Академії наук, конкурсах з української мови імені Т.Шевченка та П.Яцика.
За ініціативи директора створений музей гімназійної освіти Білої Церкви, який став потужною базою виховної роботи, куди звідусіль приїздять сотні відвідувачів.
Серед випускників закладу – депутати Верховної Ради України та місцевих рад, керівники підприємств та установ, лікарі, педагоги, інженери, сотні офіцерів Збройних сил України, представники інших професій. Зокрема, чимало науковців, більше 40 кандидатів і докторів наук.
За успішне виконання професійних обов’язків Борис Смуток має звання «Відмінник освіти України», нагороджений Грамотою Кабінету Міністрів України «За зміцнення ділового іміджу України», медаллю «В.О. Сухомлинський», став переможцем конкурсу «100 кращих директорів України». Занесений до «Золотого фонду» Білої Церкви, має звання «Заслужений вчитель України».
Вітаємо наших земляків із високим званням та бажаємо нових звершень на благо нашої громади та України.
У Білій Церкві облаштують простір для ветеранів
Під час сесійного засідання депутати проголосували за створення у нашій громаді комунального закладу «Ветеранський простір», а також затвердили його Статут.
Передбачається, що такий простір сприятиме ініціативі та активності ветеранів в усіх сферах життєдіяльності суспільства, залучатиме їх до формування та реалізації державної політики щодо розв’язання соціальних проблем ветеранів та підвищення ефективності державної політики щодо ветеранів на місцевому рівні.
Продовжено дію програми, згідно з якою працюватиме «Муніципальна варта»
Програма забезпечуватиме організацію діяльності комунального підприємства Білоцерківської міської ради «Муніципальна варта» діятиме протягом 2025-2027 рр.
Нагадаємо, що «Муніципальна варта» працює у взаємодії з підрозділами Національної поліції щодо:
– забезпечення охорони публічного порядку на території Білоцерківської громади;
– виявлення і розкриття правопорушень, розшуку осіб, які їх вчинили, захисті інтересів територіальної громади підприємств, установ, організацій від протиправних посягань відповідно до чинного законодавства України;
– участі у забезпеченні безпеки дорожнього руху та боротьбі з дитячою бездоглядністю і правопорушеннями неповнолітніх;
-забезпечення громадського порядку в зонах виникнення надзвичайних ситуацій, охороні майна, що залишилося без нагляду в таких зонах, допомога органам місцевого самоврядування у відселенні людей з місць, небезпечних для проживання та проведенні евакуації населення тощо
Затверджено Програму щодо організації громадських та інших робіт тимчасового характеру на території Білоцерківської міської територіальної громади на 2025 рік
Дана Програма є традиційною, її розробляють з метою вирішення питань тимчасової зайнятості населення Білоцерківської міської територіальної громади, зменшення масштабів безробіття, залучення внутрішньо переміщених осіб, забезпечення соціальних гарантій громадян, які тимчасово втратили роботу.
Програмою передбачається, шо для проведення громадських та інших робіт тимчасового характеру, направлених на посилення соціального захисту громадян, необхідно створити банк даних безробітних, в тому числі внутрішньо переміщених осіб, які виявили бажання брати участь в громадських та інших роботах тимчасового характеру, а також банки даних з числа учнівської та студентської молоді, яка має бажання взяти участь в громадських роботах у вільний від занять час, та працівників, що втратили роботу.
Безробітних залучатимуть до роботи з надання допомоги щодо підтримки у належному стані: соціальних закладів, впорядкування та озеленення населених пунктів, пам’яток історії та культури, зон відпочинку і туризму; водоохоронних зон, водних об’єктів, що розташовані на території громади тощо.
Фінансування Програми здійснюватиметься за рахунок коштів місцевого бюджету, Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, роботодавців, для яких зазначені роботи виконуються, та інших джерел фінансування відповідно до чинного законодавства України.
Кошти можуть бути використані для:
– оплати заробітної плати;
– сплати єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;
– оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності безробітних осіб, зайнятих на громадських роботах.
Прийнято рішення щодо стимулювання облаштування та функціонування індустріальних (промислових) парків у Білоцерківській міській територіальній громаді
Схвалено відповідну програму на 2024-2026 роки, вона сприятиме будівництву об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури (автомобільних шляхів, інженерних комунікацій тощо), необхідних для створення та функціонування індустріальних (промислових) парків, як інвестиційних майданчиків, в Білоцерківській міській територіальній громаді.
Основна орієнтація буде спрямована на залучення інвестицій, підвищення рівня зайнятості населення, сталий місцевий розвиток.
Затвердили і Порядок часткового надання коштів на безповоротній основі для цих потреб за рахунок коштів державного та місцевого бюджету Білоцерківської міської територіальної громади.
Внесено зміни до бюджету громади на поточний рік
Під час засідання депутати міської ради внесли зміни до рішення міської ради від 19 грудня 2023 року № 4993-48-VІІІ «Про бюджет Білоцерківської міської територіальної громади на 2024 рік».
Зокрема, за рахунок залишку коштів загального фонду збільшено обсяг видатків місцевого бюджету на суму 1 185,4 тис. грн на виконання Цільової програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного, природного, соціального та воєнного характеру Білоцерківської міської територіальної громади на 2023-2025 роки, у т.ч й на :
- проведення капітального ремонту найпростішого укриття Білоцерківського пологового будинку ;
– захист об’єктів критичної інфраструктури – забезпечення необхідним обладнанням І пожежного загоні ДСНС.
Збільшено обсяг видатків місцевого бюджету за рахунок перевиконання доходної частини загального фонду місцевого бюджету на 33 230,0 тис. грн. Їх спрямують на:
- капітальний ремонт мереж електропостачання від резервного живлення дизельної електростанції у Білоцерківській міській лікарні № 2 – 8 330,0 тис. грн;
– аби забезпечити своєчасний початок опалювального сезону, передана безповоротна фінансова підтримка КП БМР «Білоцерківтепломережа» у сумі 20 900 тис. грн. Це дасть змогу виконати капітальний ремонт систем енергопостачання;
– 4 000, 0 тис. грн – на капітальний ремонт нежитлового приміщення облаштування для ветеранського простору.
Крім того, у зв’язку із збільшенням тарифів на оплату водопостачання, водовідведення та електроенергію проведено перерозподіл власних планових призначень для забезпечення розрахунків головних розпорядників за спожиті комунальні послуги.
Дозволено розпочати розробку детального плану території для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування вітрової електричної станції
Під час засідання сесії прийняли рішення, яким дозволено розпочати розробку детального плану території для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування вітрової електричної станції в північній частині Білоцерківської міської територіальної громади в районі селища Терезине, сіл Глушки, Храпачі та Піщана (за межами населених пунктів).
Нагадаємо, що секретар міської ради Володимир Вовкотруб раніше інформував, що місцевою владою вивчаються пропозиції, які надходять від компаній щодо когенерації (створення альтернативних джерел енергії). Надійшли запити на встановлення вітряків на території нашої громади. Проєкт є новим, раніше у громаді не встановлювалися вітряки. Була проведена робота з власниками земельних паїв та жителями. Взагалі планується встановлення 13 вітрових станцій, які зможуть надавати нам альтернативну енергію, оскільки стан енергетики країни складний, адже відновлення пошкоджених електростанцій потребує часу.
Замовником детального плану території виступатиме управління містобудування та архітектури міської ради. Фінансування робіт здійснюватиметься за рахунок коштів ТОВ «АТЛАС-ВІНД-1».
Під час розроблення детального плану вищезазначеної території, буде проведено громадські обговорення щодо врахування громадських інтересів.
Розроблену та погоджену у встановленому порядку містобудівну документацію – детальний план території та звіт про стратегічну екологічну оцінку буде подано на затвердження міській раді.
Інші питання
– внесено зміни до Програми національного спротиву Білоцерківської міської територіальної громади на 2024 рік;
-внесенно зміни до Цільової програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного, природного, соціального та воєнного характеру Білоцерківської міської територіальної громади на 2023-2025 роки»;
– затверджено низку змін до рішень Білоцерківської міської ради щодо надання безповоротної фінансової підтримки КП БМР «Білоцерківтепломережа», аби забезпечити вчасний початок опалювального періоду;
– погоджено Інвестиційну програму ТОВ «Білоцерківвода» на 2024 рік та План його розвитку на 2024-2028 роки;
– розглянуто ряд земельних, майнових питань, з яких прийняті відповідні рішення.
Фото