Нинішня сесія Івано-Франківської міської ради була гарячою на дискусії та важливі рішення. Відтак, у порядку денному – важливе питання для ветеранів російсько-української війни – оголошення інвестиційного конкурсу на будівництво реабілітаційного центру неподалік міського озера. Про доцільність такого лікувального закладу саме в межах вулиці Гурика та центрального озера доповів керівник КНП «Центральна міська клінічна лікарня» Тарас Масляк.
«Нам потрібно приблизно до 500 метрів квадратних, щоб були всі ті відділення, і ті приміщення, де можна надавати якісно ту допомогу для тих дітей. Щоб могли їхати туди на колясках, щоб могли бути не тільки ветерани, щоб могли прийти і хворі після інсульту і жителі нашого міста. Дуже добре, що воно є біля нашої лікарні, практично 300 метрів від лікарні, що вони зможуть отримати як і реабілітаційну допомогу, так і здати аналізи, і людину підлікувати, дякуючи тим працівникам і тим фахівцям, які є», – каже директор КНП «Центральна міська клінічна лікарня Івано-Франківської міської ради» Тарас Масляк.
Проти будівництва реабілітаційного центру на цій ділянці біля озера виступили мешканці громади. Аргументують, у місті бракує зелених зон, а реабілітаційний центр просять перенести за межі Івано-Франківська.
«Громадська думка однозначно проти забудови міського озера. Ми вимагаємо мораторію на забудову озера, а також збереження всіх зелених зон згідно з Генеральним планом міста, адже Генеральний план міста – це закон. Цю зону – майбутнє серце міста – чіпати не можна за жодних обставин. Там має бути реалізований проект сучасного публічного простору з озелененням і класними локаціями для громади міста», – виступила громадська активістка Ірина Чолій.
Думку активістки підтримала депутатка Мар’яна Вершиніна. І запропонувала, щоби реабілітаційний комплекс для поранених ветеранів російсько-української війни, збудували десь у селі. Мовляв, такий досвід є в інших країнах.
«А не в самісінькому центрі міста. Бо це навантаження і на мережі, і на дороги, в на все інше. Чи розглядали якісь варіанти в приміських селах, наприклад, є теж амбулаторії та все решта», – виступила із пропозицією перенести за місто реабілітаційний центр депутатка Івано-Франківської міської ради Мар’яна Вершиніна.
«Я відчуваю певний натяк на те, що наші військові герої, які втратили здоров’я, а багато хто й життя, вічна їм пам’ять, не заслуговують на реабілітацію поруч із міським озером. Нібито всі заслуговують на це більше, окрім військових, а вони заслуговують реабілітуватися десь на околиці міста. Хіба не здається вам, що якби не ці герої, ця зона сьогодні могла б бути зовсім не в українській власності?», – звернувся після пропозиції депутатки Вершиніної із запитанням до присутніх депутат Івано-Франківської міської ради Олег Андрухів.
Натомість ветерани також прийшли на сесію, щоби почути про подальшу долю закладу, де вони могли б відновити своє здоров’я після поранень та контузій. Захисники заявили, вигідне розташування реабілітаційного центру у зеленій зоні сприятиме відновленню поранених військових.
«Цей реабілітаційний центр буде ефективним, я впевнений. Перш за все тому, що близько розміщена міська лікарня і що не маловажно – саме озеро буде слугувати елементом реабілітації. Тобто нам, військовим і, я впевнений, всім решту мешканцям Івано-Франківська, це потрібно. Тому ще раз прошу вас підтримати дану ініціативу і всього вам найкращого», – звернувся із проханням підтримати будівництво реабілітаційного центру саме біля озера поранений військовослужбовець Тарас Бугаєнко.
Хлопці та дівчата, які зазнали поранень, захищаючи нас, заслуговують на краще, звернувся до депутатів очільник громади Руслан Марцінків. І додав, якщо там буде реабілітаційний комплекс, там вже ніколи не буде багатоповерхівок.
«Там буде виключно реабілітаційна структура. Більше того, там не можуть бути збудовані багатоповерхівки, оскільки є задокументовані обмеження. Там має бути реабілітація, зелена зона. Я не підтримую, щоби вони були десь там, за містом. Понад 12 тисяч містян є учасниками бойових дій в місті Івано-Франківську, 534 учасники бойових дій загинули, 119 зникли безвісти. І це не повна статистика. Ми повинні сьогодні все робити для хлопців, тому я вважаю, що ми все повинні робити для хлопців. Я вважаю, що цей проект має бути реалізований, і має бути в місті Івано-Франківську», – резюмував Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.
Під оплески франківських обранців, які все ж проголосували за будівництво реабілітаційного центру неподалік міського озера, рішення про оголошення інвестиційного конкурсу таки підтримали. До слова, в Івано-Франківську на Софіївці вже облаштовують реабілітаційну лікарню. Цей медзаклад також буде для відновлення військових та цивільних.