Маєте ідею для бізнесу чи масштабування наявної власної справи – місто допоможе в реалізації.
В Івано-Франківську стартували курси для тих, хто лише задумується про підприємницьку діяльність чи вже давно у бізнесі, але прагне його вдосконалити.
На слухачів чекають 144 години теоретичних та практичних занять: від азів побудови власної справи і до нюансів успішного підприємництва. Саме тому набирали дві групи охочих: «новачків» та тих, хто вже знайомий з підприємницькою діяльністю.
«Організаційно ми будемо працювати до кінця жовтня. Курс досить тривалий. Двічі на тиждень, обсягом 144 години. Досить великий. І дуже важливо, що ми будемо працювати як в аудиторії, так і індивідуально. Тобто, у нас передбачені індивідуальні консультації. Мінімум два дні ми будемо виділяти кожному тренеру для роботи індивідуально», – розповіла Уляна Бережницька, координатор заходів проекту, завідувачка кафедри прикладної економіки і координатор бізнес інкубатора ІФНТУНФ.
Розпочати свою справу в Івано-Франківську наважилась Анастасія Доценко, переселенка з Миколаєва. Колись в рідному місті жінка вже мала власний бізнес – дитячий центр та його роботу через війну змушена була припинити. В Івано-Франківську планує відкрити заклад швидкого і корисного харчування. Зараз, зізнається, починати все заново непросто. Однак, переконує, нема нічого неможливого. Тим паче, коли є мета та підтримка. Тому вирішила записатись на курси Бізнес-Інкубатора.
«Мені дуже важливо відвідувати такі заходи, дізнаватись щось нове, розвиватись. Тут також є можливість написати грант, який допоможе нам фінансово. Тому я зараз тут на навчанні. Очікую новий досвід, нові знання, нові знайомства. Завжди, коли відвідуєш такі заходи – наповнюєшся якимись ідеями, енергією. Чуєш досвід інших людей, які знаходяться в команді і це тебе мотивує робити щось цікавіше. Якщо говорити про підприємців, які з нуля починають свою діяльність – то дуже важливо взагалі такі програми мати. Тому, що дійсно не завжди є можливість дізнатися, поспілкуватись, мати консультації. Коли я починала свій бізнес без підтримки і робила багато помилок. Але якщо в тебе є якийсь консультант, підтримка, якась група, де ти можеш спілкуватись – ти мінімізуєш свої ризики і тому в тебе швидше прискорюється результат. Вважаю, що це зараз дуже потрібно тим паче, що багатьом потрібно чи з нуля, чи релокованим. Тому дуже важливо мати такі програми взагалі», – відзначила Анастасія Доценко, переселенка з міста Миколаєва.
Вже не вперше відвідує курси в Бізнес-Інкубаторі лікар-психотерапевт та приватний підприємець Юлія Кисляк. Каже, знову записалась на курси, бо колись вони допомогли їй започаткувати власну успішну справу, а зараз жінка прагне її масштабувати.
«Перший мій курс, який я пройшла дав мені поштовх у житті далі рухатися, якісь основи про бізнес. І зараз я вже є підприємцем. А тоді ще не була. Тому я з радістю, коли почула, що набирається курс – захотіла його відвідати. І так я тут. Зараз я прийшла за тим, щоб масштабувати свою справу. Оскільки я надаю в основному індивідуальні консультації населенню, але я б хотіла працювати з групами. І така перша робота – це жіночі психологічні ретрити, які я проводжу в Карпатах. Цей проект я б хотіла масштабувати, щоб він був всеукраїнським. Тому це прекрасна можливість, щоб започаткувати і розвинути свій бізнес», – переконує Юлія Кисляк.
Кожен слухач отримає від курсів набір потрібних знань та навичок, а по завершенню навчання найбільш вдалі бізнес-ідеї матимуть менторську підтримку.
«Це будуть різні роботи в групах. Найцікавіше, що в кінці цих занять ми проведемо конкурс бізнес-ідей і оберемо переможців. Ці переможці отримають менторську підтримку в реалізації своїх ідей, а також будуть відзняті промоційні відеоролики про їхні бізнес ідеї», – розповідає Світлана Криворучко, директор Департаменту економічного розвитку, екології та енергозбереження Івано-Франківської міської ради.
Підтримка бізнесу – надзвичайно важлива, а в умовах війни – й поготів. Підприємці в часі руйнівної війни оговтуються від шоку та демонструють непогані показники відновлення. А завдання влади всіляко сприяти. Тому в Івано-Франківську вже не вперше реалізовуються такі проекти.
«Коли розпочалась війна, насправді дуже великою була проблема втримати бізнес, щоб він працював. Десь був брак спеціалістів, десь закривалися, бо не вистачало коштів. Тож дуже приємно, що ми мали змогу виграти такі грантові курси на проведення саме навчання. Оскільки вони направлені на те, щоб покращити якість, придумати який креатив, зробити більш діджиталізовані підприємства, малий і середній бізнес. Розуміємо, що вони як ніколи зараз дуже важливі для нас. Адже, і дають кошти в бюджет, і робочі місця та дуже допомагають військовим на фронт. Дуже важливо це втримати і розвивати якомога більше. Тому сподіваємось, що ці курси пройдуть успішно і ці люди будуть черпати цю інформацію і втілювати в нашому місці свої ці знання», – відзначив Віктор Синишин, секретар Івано-Франківської міської ради.
Записатись на курси може кожен бажаючий, а курси, завдяки міжнародній підтримці проходять безкоштовно. Зареєструватись на них можна за посиланням https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScdjl3lnEKKadVEYFBB1Xmg-MDt2l4Hy2rfNMaXGVlARAGs6A/viewform?fbclid=IwAR1kzo2I_du6cTqDt49DvSDRl3qequNzR9XmyUq-T33HILQpIjL17xPN8Ao, або звернутись в Департамент економічного розвитку, екології та енергозбереження Івано-Франківської міської ради.
«Ми дякуємо GIZ– міжнародній організації, яка фінансується німецьким урядом, які підтримують програми по вдосконаленню знань для наших підприємців. Адже, Франківськ – це місто малого та середнього бізнесу. Дуже важливо, щоб створювався бізнес, навчалися, щоб могли вижити в цей непростий економічний, військовий час. Тому дякуємо, що маємо можливість разом з університетом Нафти і газу робити такі важливі курси, де підприємці мають можливість навчатися», – резюмує міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.
Курси розроблені та проводяться в межах проєкту «Сталий розвиток МСП Івано-Франківської громади на засадах «зеленої», інноваційної, креативної економіки», який став переможцем третього грантового конкурсу для органів місцевого самоврядування щодо системної підтримки МСП в рамках програми міжнародної співпраці «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП». Проект реалізується Департаментом економічного розвитку із Центром розвитку підприємництва «Бізнес-Інкубатор» Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.