
Виставка створена з нагоди 200-річчя існування музею і розпочинає ювілейний рік, присвячений заснуванню цієї найстарішої музейної установи Львова.
14 вересня, 2023 року до Івано-Франківська переїхала виставка зі Львова, де вона експонувалась впродовж двох місяців на огорожі бібліотеки ім.Стефаника та Палацу Потоцьких.
Музей Любомирських був заснований у Львові в 1823 році, а після 1945 року його колекції були поступово відновленні у Вроцлаві як частина Оссолінеуму. Незабаром він отримає власне приміщення у центрі Вроцлава.
Як мовить директор Оссолінеум – д-р Лукаш Камінський розміщенням виставки в палаці Потоцьких є особливим тим, що він також відновлюється попри складну історію та непростий час в країні.
“200-ліття музею Любомирських – символічне тим, що таким способом ми показуємо, що окупанти не перемогли в той час, незважаючи на приречення його знищення. Музей почав заново своє існування – це символічно з точки зору сьогоднішньої України, і, нинішньої боротьби з окупантами”, – говорить Лукаш Камінський.
Мета виставки – показати важливі зразки мистецтва, польської та європейської спадщини, а також є підтриманням польської ідентичності, яка здійснювалась через культуру.
Директор КП ПІК ПАЛАЦ Володимир Гайдар зазначає, що цією виставкою представники промоціюють спільну історію та культуру. Співзвучним з нами – є відкриття музею у Вроцлаві, як новий виток трансформації і розвитеу комплексу:
“Наш палацовий комплекс, як і будівля з якої почався власне музей Любомирських у Львові – об’єкти нашої спільної історії. Ця установа планує серйозне розширення – будівництво нового сучасного корпусу музею (Вроцлав), поряд із історичною спорудою, яка пристосована під інститут Оссолінеум. Це співзвучно з тим, що ми робимо тут, у палаці. Зараз ми провадимо ревіталізацію та збереження історичних будівель паралельно із проведенням міжнародного архітектурно-ландшафтного конкурсу на кращі ідеї сучасного об’єднуючого простору для історичних споруд. Навіть у цьому сенсі – ми маємо спільні підходи у діяльності.
Керівник підприємства додає, у цей складний для держави час надзвичайно актуально проводити такі культурно-мистецькі заходи.
“Культурна складова – величезний пласт, який підтримує тил та дух бійців на фронті. Якщо ми не будемо тримати тил, серед іншого, і в культурно-мистецькій складовій, то дуже важко буде усвідомити заради чого воюємо на фронті. На основах розуміння та усвідомлення нашої складної історії в європейському контексті та самоідентифікації в культурно-мистецькому плані – перемога буде на всіх фронтах”, – відзначає Володимир Гайдар.
На виставці представлені 24 планшети.
Відвідувачі мали нагоду послухати лекцію директора Оссолінеуму д-ра Лукаша Камінського за темою «Доля Оссолінеуму як дзеркало історії Польщі ХІХ-ХХ ст.».