У межах підприємницької середи міський голова Руслан Марцінків відвідав сімейний клуб «H2O», де навчає плавати діток знана тренерка з Харкова Світлана Селіванова. Жінка проводить курси плавання для діток з особливими потребами, а також заняття: аква-мама (плавання для вагітних) та аква-бебі (плавання для малючків). Частими гостями тут є дітки з особливими потребами. Плавання для них – це реабілітація.
Після кожного тренування, батьки кажуть, є прогрес. Наталія Дичка, шукаючи найкращу реабілітацію та діагностику для своєї 5-річної доньки їздила до Норвегії, Швеції, Індії та Польщі. У Івано-Франківську, каже жінка, – найефективніше.
«Ми сюди приходимо на аква-терапію, або як називається реабілітація у воді. Це фізичні вправи, які проводяться з дитиною, в якої є певні проблеми, у нашому випадку – це один з діагнозів ДЦП. І у воді ці всі вправи, які ми робимо на суші, відбуваються у вигляді забави та гри. Тут в комплексі, тому що дуже багато є додаткових матеріалів, сенсорних, доріжки, різні малі предмети, які використовуються для фокусування уваги, для координації руху, тут дуже багато різних матеріалів», – розповідає мати юної відвідувачки комплексу Наталія Дичка.
Сама ж тренерка Світлана Селіванова вже 12 років навчає діток плавати та проводить реабілітації діткам з особливими потребами. Має різні здобутки, сертифікати, які підтверджують високу кваліфікацію плавчині та педагога. Оскільки перевезти з собою басейн, звісно ж, не могла – вирішила відродити тут власну справу. Тому винаймає басейн в «H2O». Переїхавши до Івано-Франківська, жінка скористалася двома грантами, як ВПО-підприємиця. На грантові кошти закупила найнеобхідніше, що потрібно для навчання.
«Перший грант в нас був на обладнання. На те, що ми використовуємо при тренуваннях: гантелі, нудлси, іграшки, плотики. Все, на чому можна працювати. І важелі для діточок з особливими потребами, і звичайними діточками. Також завдяки гранту, у нас є таке обладнання, на якому ми роздруковуємо матеріали, які можемо давати батькам, тренерам і також використовувати під час занять. Це такі картки, коли приходять дітки з аутичними розладами, вони їх використовують. Це картки Пекса – вони друкуються, потім ламінуються і дитина, коли не розмовляє може жестами показати свої потреби», – розповідає тренерка з плавання Світлана Селіванова.
Підтримувати релокований бізнес, а якщо він ще й допомагає особливим діткам – необхідність, впевнений очільник Івано-Франківська Руслан Марцінків. Міський голова відвідав дитячий оздоровчий комплекс H2O і на власні очі побачив, наскільки радіснішими та щасливішими стають малюки після тренування тут.
«Для нас дуже важливо, щоб люди могли самореалізуватися в Івано-Франківську. Займатися тим, чим займались в тих містах, які постраждали від війни, або зараз окуповані. Дуже важливо, що є можливість завдяки Європейському Союзу, іншим грантовим програмам спільно з міським бюджетом підтримувати саме такі проекти. Щоб вони розвивалися, щоб розвивався такий бізнес. Ця справа дуже благородна, адже це заняття з дітками, які потребують реабілітації, бо мають особливі потреби. Тому ми стараємось підтримувати релокований бізнес та такі благі справи», – резюмує Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.
Знаходиться дитячий оздоровчий комплекс H2O на Бельведерській, 25А. Тут раді бачити малюків від 3-х місяців, діток з особливими потребами та вагітних жінок для комплексу вправ курсу «Аква-мама».