Герой – це людина, яка знає, що є блага, дорожчі за життя; людина, яка присвятила своє життя служінню державі, себе одну – служінню багатьом.
Г. Лессін
19.02.22 р. у бібліотеці-філії №12 с. Микитинці, (вул. Грицишина, 10) МЦБС Департаменту культури Івано-Франківської міської відбувся урок мужності «Небесна Сотня: ціна свободи». В рамках заходу відбулася зустріч з Героєм України Дмитром Триногою.
Щорічно 20 лютого відзначається День пам’яті Героїв Небесної Сотні. Саме з цієї причини юні відвідувачі зібралися у стінах микитинецької бібліотки бібліотеки, щоб вшанувати пам’ять загиблих українських героїв, які віддали своє життя, щоб Україна мала унікальну можливість рухатися вперед і бути європейською країною. Майдан став символом боротьби, символом утвердження прагнень до європейських цінностей у споконвічно європейській державі. І за цю боротьбу, за нашу з вами свободу й оновлення країни заплачено страшну ціну: своє життя віддали найкращі. І більшість з них молоді, сильні. Ті, що лише починав жити. Небесна Сотня…
Бібліотекар Тетяна Гунчак з присутніми пригадали трагічні події на Майдані, переглянули кадри документальної хроніки, було згадано земляків-героїв, які поклали свої голови за наше майбутнє, які своїм прикладом показали, як потрібно відстоювати незалежність, любити Україну та свій народ. А ще на захід було запрошено солдата, Героя України Триногу Дмитра Івановича, який був учасником Революції Гідності та воював на сході України.
Тринога Дмитро Іванович брав участь у операції 22 січня 2015 р. біля аеропорту «Донецьк». Під час виконання бойового завдання героїчно забезпечував з побратимами вихід наших підрозділів з оточення. Був нагороджений орденом “За мужність ІІІ ступеня”, зазнав осколкових поранень та поранень від кулі снайпера. З двома перебитими руками він самотужки перев’язав рани та витягнув із палаючого танку двох бойових побратимів.
Військовий розповів учням про бойові дії на сході України, про свій шлях у війську, про особисті риси характеру, які допомагали йому не зламатись у важких умовах, і продемонстрував на власному прикладі незламність духу українського воїна. Хлопці в хвилюючій атмосфері і з великою цікавістю ставили запитання солдату: «А яке у вас звання?», « Можете розповісти про свої медалі?», «Чи було Вам страшно?», «А були у вас погані сни?», «Якою зброєю Ви володіли?», «І Ви стріляли?», «А чи важко було перезаряджати автомат?»…
Тож захід вдався на славу: діти відчули щире захоплення, глибоку повагу та безперечний приклад справжнього мужнього чоловіка, на якого необхідно рівнятись. А розмова з військовим стала для дітей справжнім уроком мужності!
Відповідальна за захід Гунчак Т.В.