Наразі підозру оголосили трьом учасникам злочинної схеми. Фото: сектора комунікації поліції Хмельницької області
Підозрювані заробили понад 6,7 мільйона гривень на фальшивих документах.
У Хмельницькому правоохоронці викрили масштабну схему продажу підроблених COVID-сертифікатів. Ними майже пів року торгували в одній із міських поліклінік. Про це сьогодні, 18 лютого, повідомили співробітники управління Служби безпеки України у Хмельницькій області.
За їх інформацією, дві лікарки разом з медсестрами однієї з поліклінік Хмельницького майже пів року фальшували медичну документацію. Щотижня вони вносили до електронної системи охорони здоров’я «eHealth» понад 120 записів про начебто «вакцинацію» місцевих мешканців. Таким чином попередньо вони заробили понад 6,7 мільйона гривень.
«Підозрювані пропонували своїм клієнтам виготовити електронні COVID-сертифікати без отримання щеплення. Вартість послуги коливалась від 2 тисяч 800 до 3 тисяч 200 гривень за одну дозу вакцини. До злочинної схеми медики також залучили посередників. Через них підшуковували клієнтів, передавали гроші та «списки» осіб, які не бажали вакцинуватись, але хотіли отримати сертифікати», — зазначили у пресслужбі обласного управління СБУ.
Правоохоронці проводили обшуки у поліклініці та за місцем проживання підозрюваних. Фото: СБУ у Хмельницькій області
Під час обшуків на роботі та вдома медиків правоохоронці вилучили чорнові записи зі списками охочих «вакцинуватись», комп’ютерну техніку й мобільні телефони з доказами незаконної діяльності, банківські картки, незаповнені бланки довідок з печатками поліклініки. А також — готівку в іноземній валюті, гривневий еквівалент якої сягає понад 420 тисяч.
Наразі трьом фігурантам злочинної схеми оголосили підозру за частиною 3 статті 362 Кримінального кодексу України. Йдеться про несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в автоматизованих системах і комп’ютерних мережах. Тож їм загрожує від трьох до шести років в’язниці з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Зокрема, у підозрюваних вилучили списки охочих «вакцинуватись» і незаповнені бланки довідок з печатками. Фото: сектора комунікації поліції Хмельницької області
«У межах кримінального провадження правоохоронці перевіряють інформація щодо виплати особами, які незаконно придбали сертифікати про вакцинацію, «ковідної тисячі». Триває досудове розслідування для встановлення всіх обставин незаконної діяльності й притягнення до відповідальності інших осіб, причетних до оборудки», — розповіли працівники СБУ у Хмельницькій області.
Підписатися на канал “Є” в Youtube